גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
הצגות ילדים

תיאטרון הקאמרי - עוץ לי גוץ לי

ארכיון תאריך: 1 דצמבר 2021 - 5 דצמבר 2021

משך: שעה ו-40 דקות, כולל הפסקה

רכישת כרטיס הכרחית לכל גיל

מומלץ לגילאים 3 ומעלה

אגדת האחים גרים על בת הטוחן שאביה מאלץ אותה להתחתן עם מלך, המלך כולא אותה כדי שתוכיח את יכולתה להפוך קש לזהב ומי שבא לעזרתה הוא שדון מרושע הדורש בתמורה לשירותיו את בנה הבכור (אך ניאות לוותר על הדרישה בתנאי שהיא תנחש מה שמו) היא קלאסיקה אלמותית של סיפורי ילדים.

המחזמר "עוץ לי גוץ לי" עם העברית המחורזת, הגבוהה והשנונה של אברהם שלונסקי והמוזיקה הנפלאה ומשובבת הנפש מאת דובי זלצר– הוא קלאסיקה ישראלית מאז שהועלה לראשונה בקאמרי בשנת 1965. ההצגה חודשה כמעט מדי עשור, עד שבשנת 2002 הועלתה בגרסתו של הבמאי רוני פינקוביץ', שזכתה לשבחים מקיר לקיר והפכה לקלאסיקה בפני עצמה, בין היתר בזכות הקלטת שהנציחה אותה.

כמה הרכבים של שחקנים התחלפו מאז, אבל ההצגה ממשיכה לרוץ ולגרום למאות הורים וילדים לצאת מהאולם פעם אחר פעם עם חיוך על השפתיים ועיניים בורקות. המבקרים משבחים שוב ושוב את ההחלטה האמיצה של פינקוביץ' לא להיכנע לתכתיבי הזמן ולא לפשט את השפה כדי להנגיש את ההצגה לילדים של ימינו. אחרי הכל, גם בשנות ה-60 התלבטו אם המשלב של שלונסקי אינו גבוה מדי לילדים, ובסופו של דבר התברר אז – כמו גם היום – שכשהמשחק, התפאורה, המוזיקה, העלילה והחרוזים חוברים יחדיו ליצירת אמנות מרנינה ומרתקת, הילדים לא זקוקים שילעסו עבורם את המידע.

ההצגה היא בגדר חובה לכל הורה שרוצה להפגיש את ילדיו עם תיאטרון משובח – וליהנות ממנו בעצמו.

 מאת: אברהם שלונסקי
מוסיקה: דובי זלצר
בימוי: ארז שפריר
ע"פ רוני פינקוביץ ז"ל
תפאורה ותלבושות: רות דר
עיבודים: ערן דינור
ניהול מוסיקלי ועיבודים: נדב רובינשטיין
תאורה: אורי מורג
ע''פ פליס רוס
תנועה: ארז שפריר
ע''פ גרסת ההצגה המקורית של יוסי יזרעאלי
בהשתתפות:  ​רמי ברוך/ערן מור, נדב נייטס/גלעד שמואלי, אלון סנדלר/דוד בילנקה, אלי גורנשטיין/שמחה ברבירו, ירדן ניקפהמה/נוי הלפרין, איה שבא/נעמה שטרית, עירית קפלן/כנרת לימוני, שהם שיינר/דודו ניב, טל וייס/עופרי ביטרמן.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter